Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Tепачка помеѓу охриѓанец и жител на Крива Паланка на улицата „Даме Груев“

Охрид, 9. јануари 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми јануари 2021 година, на улицата „Даме Груев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу 28-годишниот З.П. од Крива Паланка и две години помладиот К.Н. од Охрид.

– Против нив, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука