Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Александар Миљовски именуван за нов директор на ЈУ Национален парк „Галичица“

Скопје/Охрид, 12. јануари 2021 (ОХРИДПРЕС) – Владата на Република Македонија на последната седница го именуваше Александар Миљовски за нов директор на ЈУ Национален парк „Галичица“.

Владата го разгледа предлогот на Управниот одбор на Јавната установа и го разреши Васко Паскали од должноста директор на Установата по поднесена оставка поради извршување на друга функција. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука