Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Приведен охриѓанец кој се однесувал агресивно кон вработен во казино

Охрид, 13. јануари 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 13-ти јануари 2021 година, во 01:30 часот, во СВР Охрид, приведен е 41-годишниот Г.Б. од Охрид.

– Претходно, тој го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон вработен во казино, лоцирано на улицата „Партизанска“ во Охрид. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука