Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападнат жител на струшко Лабуништа

Струга, 13. јануари 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 12-ти јануари 2021 година, околу 10:00 часот, пред угостителски објект во струшкото село Лабуништа, нарушен е јавниот ред и мир, со физички напад, извршен од страна на лицето С.О. врз 40-годишниот Ј.М., двајцата од истото село.

– Против напаѓачот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука