ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Нуркачите од „Амфора“ традиционално запалија василичарски оган во водите на Охридското Езеро (Видео)

Охрид, 13. јануари 2021 (ОХРИДПРЕС) – Традиционално и оваа година нуркачите од Нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид запалија василичарски оган во водите на Охридското Езеро.

На овој необичен начин од Центарот им ја честитаат Стара нова година и Василица на православните христијани.

извор: ОхридПрес фото/видео: Амфора

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука