Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Полицијата пронајде марихуана кај 46-годишен охриѓанец

Охрид, 14. јануари 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 13-ти јануари 2021 година, при преглед извршен пред спортска обложувалница лоцирана на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, врз 46-годишниот Н.М. од Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа паковка со опојна дрога марихуана.

– Против него, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука