ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Ретки болести 2021 ТОП ВЕСТИ

Нуркачкиот Центар „Акватек“ со поддршка за РЕТКИТЕ од дното на Охридското Езеро (Фото/Видео)

Охрид, 3. февруари 2021 (ОХРИДПРЕС) – Со осветлување на старата дрвена шина за кревање на бродовите за репарација и одржување во боите на РЕТКИТЕ, им даваме безрезервна поддршка, порачаа нуркачите од Центарот „Акватек“.

– Се приклучуваме кон националната кампања за осветлување на културно историски споменици со цел подигнување на свеста и запознавање со РЕТКИТЕ. Поддршка до лицата со ретки болести и нивните семејства. Ние сме исти, сакаме да се запознаеме со Вас, Ве сакаме и почитуваме. Сите сме исти, потенцираат од „Акватек“.

No description available.

Снимките се направени кај Сараиште од страна на Никола Паскали, Даниел Атанасовски, Игор Буловски при температура на водата во езерото од 7,6 степени Целзиусови. (Крај)

извор: ОхридПрес фото/видео: Акватек

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука