Избор Македонија

Ова се дел од уапсените терористи кај Куманово (Фото/Видео)

Куманово, 11. мај 2015 (ОХРИДПРЕС) – Министерството за внатрешни работи вчера објави уште едно видео кое содржи фотографии од некои од затворениците во Куманово.

На видео материјалите можат да се видат шест лица кои наводно биле дел од вооружените групи кои пустошеа низ Куманово.

Во ова видео објавено на полицискиот канал во Македонија може да се видат шест лица кои наводно биле дел од вооружана група која два дена последователно учествува во вооружениот конфликт во Куманово. (Крај)

извор: МВР фото/видео: МВР

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави