Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Ограбена црквата „Свети Варвара“ во Вевчани

Вевчани, 25. февруари 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 24-ти декември 2021 година, во полициското одделение во Велешта, пријавено е дека околу 21:40 часот непознат сторител, преку незаклучената врата, влегол во црквата „Свети Варвара“ во Вевчани и одзел пари.

– Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Струга и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука