COVID-19 Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ

МВР регистрира 650 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Скопје, 6. март 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие (5-ти/6-ти март) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 650 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со COVID-19. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука