Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Од четвртата позиција ГФК Охрид Лихнидос го започнува третиот круг во Втората лига

Охрид, 8. март 2021 (ОХРИДПРЕС) – Од четвртата позиција на табелата ГФК Охрид Лихнидос го започнува третиот круг во Втората фудбалска лига.

Викендов гостуваа во Тетово кај Тетекс, а натпреварот заврши без победник и без голови.

Нема опис за фотографијата.

Финалните битки „рибарите“ ги започнуваат во сабота, 13-ти март, кога на домашен терен ја пречекува екипата на Дрита. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука