Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Михајло Младеновиќ од ГРК Охрид дел од репрезентацијата вечерва против Данска

Скопје, 11. март 2021 (ОХРИДПРЕС) – Ракометарот на Охрид, Михајло Младеновиќ е меѓу 16-те избраници на новиот селектор Кирил Лазаров кои вечерва ќе играат против Данска, во рамки на квалификацискиот двомеч за Европското првенство следната година.

Актуелниот светски шампион гостува во Скопје, а за три дена македонските ракометари патуваат за Алборг.

Нема достапен опис

Нашиот состав е комбиниран, од проверени имиња кои се база на репрезентацијата, има еден повратник и еден дебитант. Данска пак ќе игра со Хансен, Ландин, Андерсон.

Натпреварот ќе се одигра во СЦ Борис Трајковски со почеток во 20:00 часот.

Во рамки на квалификациите, македонската репрезентација ќе има уште два натпревари, против Финска во гости и дома против Швајцарија. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука