Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Прекин во водоснабдувањето на улица „15-ти корпус“

Охрид, 16. март 2021 (ОХРИДПРЕС) – Поради интервенција на водоводната мрежа, денес од 08:00 часот во прекин е водоснабдувањето на улицата „15-ти корпус“.

Од охридски „Водовод“ информираат дека прекинот во водоснабдувањето ќе трае до завршување на интервенцијата. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука