Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

„Езерско“ дерби за ГРК Охрид во 1/4 финалето во Купот на Македонија

Охрид, 18. март 2021 (ОХРИДПРЕС) – „Езерско“ дерби за „гладијаторите“ во 1/4 финалето во Купот на Македонија.

Вака одлучи ждрепката што се одржа денеска во просториите на Ракометната федерација на Македонија. ГРК Охрид игра во групата Г, каде уште се наоѓаат Бутел Скопје и Јуниор КВ.

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Победниците од двата мечеви ќе играат во фајнл фор.

ГРК Охрид ќе гостува во Струга и во рамки на шестото коло од плејофот во Супер лигата. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука