Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес променливо облачно и студено време со сончеви периоди и температура до 6. степени

Охрид, 24. март 2021 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, со сончеви периоди. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

Максималната температура во Охрид ќе достигне до 6. степени.

– Од утре следува период на стабилно време, до сабота со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе бидат под нулата, а дневните ќе бидат во пораст, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука