ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Нова акција на ЕКО ФАП: Тивко, ненаметливо, но со големо срце и искрена желба за подобар Охрид

Охрид, 25. март 2021 (ОХРИДПРЕС) – Тивко, ненаметливо, но со големо срце и искрена желба за чист, убав и подобар Охрид продолжуваат еколошките акции на охридската ЕКО дружина ЕКО ФАП.

Активистите вчера спроведоа акција за подигнување на отпад од Студенчишкото блато и потегот во близина на Хидробиолошкиот завод во Охрид.

May be an image of road and tree

May be an image of outdoors and tree

May be an image of 1 person, tree and outdoors

– Блато охридско! За кого како, ама за нас злато! – порача главниот „виновник“ за овие ЕКО акции, Горан Устијаноски.

May be an image of 1 person, tree and outdoors

May be an image of standing and outdoors

May be an image of 3 people, people standing and outdoors

Ова е само продолжување на ЕКО акциите на охридската ЕКО ФАП дружина. Акции кои треба да се поддржат од целата заедница и да бидат насока како се сака и чува животната средина. (Крај)

извор: Горан Устијаноски фото: Горан Устијаноски

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука