Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес претежно сончево време со температура до 11. степени

Охрид, 27. март 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес претежно сончево време со слаб ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.

Максималната температура во Охрид ќе достигне до 11. степени.

– Во текот на следните денови времето ќе биде претежно стабилно и потопло со пораст на температурите на воздухот. Локални слаби врнежи од дожд се очекуваат во среда, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука