Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Од четврток градежни работи на патот Ресен – Охрид

Скопје/Охрид, 30. март 2021 (ОХРИДПРЕС) – На магистралниот пат А3 правец Ресен – Охрид од четврток, 1-ви април, пред влезот во Охрид ќе се изведуваат градежни работи, соопштија денеска од ЈП „Македонија пат”.

Од претпријатието посочуваат дека на местото на изведувањето на работите ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука