Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Реми за „рибарите“ против Кораб

Охрид, 5. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Охрид дома одиграа нерешено, 1-1, против екипата на Кораб од Дебар, во рамки на 21-то коло од Втората лига.

Стрелец на погодокот за охриѓани беше Бурхан Алији.

Може да биде слика на 4 луѓе, луѓе кои стојат, people playing football и надвор

Во следното коло „рибарите“ повторно ќе играат дома и ќе го пречекаат тимот на кичевски Велазерими. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ГФК Охрид Лихнидос

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука