COVID-19 Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

По едно прекршување на забраната за движење изминатото деноноќие во Охрид и Струга

Охрид, 7. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, регистрирани се 6 прекршувања на забраната за движење од 22:00 до 05:00 часот со цел спречување на ширењето на вирусот COVID-19. (Охрид 1, Струга 1, Кичево 2 и Дебар 2).

– Против нив, ќе бидат поднесени соодветни пријави, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука