Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес претежно сончево време со температура до 11. степени

Охрид, 9. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Максималната температура во Охрид ќе достигне до 11. степени.

– Следува период на стабилно време со пораст на дневните температури. Утринската температура и утре на повеќе места ќе биде негативна и под просекот за овој период од годината, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука