Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

„Рибарите“ дома го пречекуваат Велазерими

Охрид, 9. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на ГФК Охрид Лихнидос утре ги продолжуваат натпреварите во рамки на Втората македонска лига. 

Во 22-то коло играат повторно на домашен терен и ја пречекуваат екипата на кичевски Велазерими. Натпреварот е со почеток во 13:00 часот . (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука