Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Приведен 22-годишен жител на Велгошти кој се однесувал агресивно кон полициски службеници

Охрид, 12. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 11-ти април 2021 година, во 17:25 часот во СВР Охрид приведен е 22-годишниот П.Т. од охридското село Велгошти, поради тоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

– По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука