Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Кривична за охриѓанец кој физички ја нападнал и ја ограбил сопствената мајка

Охрид, 13. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 44-годишниот Г.П. од Охрид.

– Тој, на 27-ми март 2021 година, во семејниот дом во Охрид, физички ја нападнал неговата мајка по што, и одзел 3.000 денари, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука