Забава Избор ТОП ВЕСТИ

Лозано пред Велигден со нов хит „Вардаре“ (Видео)

Скопје, 28. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во пресрет на најголемиот христијански празник Велигден, еден од нашите најпопуларни пејачи Влатко Лозаноски – Лозано со нов хит, прекрасната „Вардаре“.

Песната е дел од проектот „Километри“ и повторно е потпишана од веќе проверениот тим на Влатко – Магдалена Цветкоска – Ена и Лазар Цветкоски, а видеото е на охриѓанецот Даниел Јовески.

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука