COVID-19 Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Три прекршувања на забраната за движење изминатото деноноќие во Охрид

Охрид, 29. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, евидентирани се 3 прекршувања на забраната за движење од 20:00 до 05:00 часот со цел спречување на ширењето на вирусот COVID-19.

– Против овие лица, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука