Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

СВР Охрид со официјално соопштение за вчерашниот пожар на трска во близина на Струга

Струга, 1. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид денес излезе со официјално соопштение за вчерашниот пожар на трска во близина на Струга.

– На 30-ти април 2021 година, во 17:00 часот, во СВР Охрид е пријавен е пожар кај струшкото село Калишта, при што била опожарена трска во езерскиот појас. Пожарот, во кој нема повредени лица, е целосно изгаснат од Територијалната противпожарна единица од Струга. Извршен е увид од страна на увидна екипа од ОВР Струга, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука