ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Инцидент на улицата „Гоце Делчев“, настрада 24-годишно лице

Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Охридската јавност е вознемирена од инцидентот кој се случи утрово на улицата „Гоце Делчев“ во населбата „Воска“ во Охрид.

Младо лице на возраст од околу 24 години настрада по пад од балкон на зграда лоцирана на оваа улица.

Настанот е потврден од охридската полиција, а до овој момент нема дополнителни информации за причините кои довеле до немилиот настан. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука