Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападнат 41-годишен охриѓанец на булеварот „Македонски Просветители“

Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 9-ти мај во 12:30 часот, пред деловен објект на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од С.Т.(77) врз Ј.Т.(41), двајцата од Охрид.

Против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука