Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Акциска контрола на СВР Охрид, санкционирани 47 мотоциклисти

Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Вчера, 9-ти мај, во периодот од 10:00 до 15:00 часот, на подрачјето на СВР Охрид извршена е акциска контрола на мотоциклистите како учесници во сообраќајот.

Притоа, полициските службеници констатираа и санкционираа вкупно 47 прекршоци.

Во пресрет на летната туристичка сезона, СВР Охрид ќе ги интензивира сообраќајните контроли со цел подигнување на сообраќајната безбедност и намалување на сообраќајните незгоди на патиштата. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука