Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападнат 33-годишен стружанец

Струга, 8. јуни 2021 (ОХРИДПРЕС) – ОВР Струга поднесе кривична пријава против 24-годишниот Д.У. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

– Пријавениот, на 7-ми јуни 2021 година, на улицата „Пролетерски бригади“ физички го нападнал 33-годишниот Б.Б. од Струга и му нанел тешка телесна повреда, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука