Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Полицијата пронајде марихуана кај 22-годишен охриѓанец во селото Велгошти

Охрид, 9. јуни 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми јуни 2021 година, околу 23:00 часот во охридското село Велгошти, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода 22-годишниот Х.Б. од Охрид затоа што, при преглед кај него пронајдена и одземена е опојна дрога марихуана.

– По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука