Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Иван Тасески потпиша нов договор со ГРК Охрид

Охрид, 11. јуни 2021 (ОХРИДПРЕС) – Пивотменот Иван Тасески ја продолжи соработката со „гладијаторите“. 

Тасески потпиша нов едногодишен договор со ГРК Охрид.

Можно е да е слика од 1 лице и внатре

Во перидот што следи се очекува продолжување на соработката и со останатите играчи. Деновиве по две сезони поинати во Охрид, хрватскиот интернационалец Денис Тот го напушти клубот и потпиша за Бутел од Скопје, а Игор Чагаљ следната сезона ќе го носи дресот на Базел. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука