Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ

Утре неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Скопје/Охрид, 17. јуни 2021 (ОХРИДПРЕС) – Од Министерството за труд и социјална политика (МТСП) соопштуваат дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), утре, 18-ти јуни, Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православна вероисповед им го честита празникот. (Крај)

извор: МТСП фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука