Избор Култура Охрид ТОП ВЕСТИ

Утре ќе се одржи промоција на стихозбирката „Диви води“ од Ана Рувиноска

Охрид, 18. јуни 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во предворјето на црквата „Св. Софија“ во Охрид, утре со почеток во 17:00 часот ќе се одржи промоција на стихозбирката „Диви води“ од Ана Рувиноска.

Промотор на делото ќе биде д-р Милена Ристова- Михајловска.

Настанот ќе се одржи според сите важечки протоколи за заштита од COVID-19. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука