Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Приведен жител на ресенско село кој лажно пријавил дека има експлозивна направа во фабрика во Охрид

Охрид, 17. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 16-ти јули 2021 година лишен е од слобода 46-годишниот З.И. од ресенското село Г. Крушја, во врска со претходно добиена лажна дојава за поставена експлозивна направа во фабрика на патот Охрид-Битола.

– Известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука