Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Полицијата пронајде ќеса со марихуана кај лица од Охрид и Скопје

Охрид, 21. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 20-ти јули 2021 година, во СВР Охрид се приведени 20-годишниот О.Д. од Охрид и 32-годишниот А.И. од Скопје.

– При контрола извршена околу 18:00 часот на булевар „Туристичка“ во Охрид, О.Д. фрлил ќеса со марихуана. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука