Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападнат вработен во угостителски објект во Охрид

Охрид, 21. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 20-ти јули 2021 година, во 20:30 часот, во угостителски објект на улицата „Кленоец“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на 46-годишниот Љ.С. врз 63-годишниот В.Д., вработен во објектот, двајцата од Охрид.

– Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука