Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 28. степени

Охрид, 22. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

UV индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 28. степени.

– Следува период на стабилно време. Денес ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер најизразен вдолж Повардарието. До сабота дневните температури ќе бидат најмногу до 35 степени, а потоа брзо ќе се покачуваат, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука