Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Денеска ќе се прска против комарци во охридскиот регион

Охрид, 22. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Вечерва ќе се спроведе ланираната теристичка (од земја) дезинсекција против комарци.

Теренијалното запрашување ќе се врши во периодот од 21:00 до 06:00 часот на територија на град Охрид и крајбрежниот појас на потег од село Подмоље до хотел „Парк“ и подножјето на планината Галичица (населба Билјанини извори), како и на потег од река Грашница, Коселска Река, крајбрежје од автокамп Љубаништа до комплекс Св. Наум.

Потребно е пчеларите и пчеларските задруги да ги превземат соодветните мерки за заштита на пчелите. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука