Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Пријава за 71-годишен охриѓанец од кого полицијата одзеде нож на плоштадот „Крушевска република“

Охрид, 22. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 21-ви јули 2021 година, во СВР Охрид е приведен 71-годишниот И.А. од Охрид, бидејќи при преглед извршен на плоштадот „Крушевска република“ во Охрид, кај него е пронајден и одземен нож.

– По целосно документирање на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука