Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Припадниците од извидувачките водови на АРМ на обука во Охридското Езеро (Фото)

Охрид, 22. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Припадниците од извидувачките водови на Армијата на Република Македонија (АРМ) деновиве спроведуваат обука во водите на Охридското Езеро.

– Обуката на припадниците од извидувачките водови од составот на 1. пешадиска бригада на Охридското Езеро продолжува со несмален интензитет и натпреварувачка атмосфера, информираат од АРМ.

Погледнете дел од активностите.

May be an image of 1 person and outdoors

May be an image of 1 person, nature and body of water

May be an image of one or more people and outdoorsMay be an image of body of water and natureMay be an image of 1 person, ocean and natureизвор: ОхридПрес фото: АРМ

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука