Избор Локална самоуправа ТОП ВЕСТИ

Денеска прскање против ларви од комарци

Охрид, 28. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – На барање на Министерството за транспорт и врски денеска до 14:00 часот на територијата на општините Охрид и Струга ќе се спроведе дезинсекција против ларви од комарци.

Активноста се спроведува на просторот од Студенчишкото блато до Подмоље. Центарот за јавно здравје ќе извршува контрола на дезинсекцијата на територијата на општина Охрид. (Крај)

извор: Општина Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука