Економија Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Многу награди и насмевки на првата Sinalco забава ова лето во Охрид со Тамаро (Фото/Видео)

Охрид, 29. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Многу награди, забава и насмевки денеска за сите кои купија Sinalco сокови во големиот маркет на „Тамаро“ на улицата „АСНОМ“, во населбата Бејбунар, како дел од проверените летни промотивни забави на Супер радио, Тамаро и најголемите македонски компании.

Екипата на Супер радио, заедно со популарниот Wik Kakarotski денеска повторно понудија многу забава и освежување од летните жештини во Охрид со докажаниот светски бренд на сокови – Sinalco German Lemonade.

– Дегустации, награди, многу сонце и забава подготвивме за охриѓани, но и за сите гости кои ќе уживаат ова лето во преубавиот Охрид. Ќе пробаме дел од производите на Кожувчанка во најдобрите охридски кафе барови и ќе се наградуваме пред поголемите „Тамаро“ маркети. Искулирајте го летото со Sinalco, порачуваат организаторите.

No description available.

No description available.No description available.No description available.No description available.No description available.No description available.No description available.No description available.No description available.No description available.Уште и секој ден награди на Супер радио за уште едно фантастично, Sinalco лето во Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото/видео: Супер радио

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука