Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Физичка пресметка помеѓу две лица од Охрид на улицата „Илинденска“

Охрид, 31. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 30-ти јули 2021 година, во 20:30 часот, на улицата „Илинденска“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 28-годишниот Ф.А. и 51-годишниот С.М., двајцата од Охрид.

– Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука