Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Две лица од Полска се тешко повредени во сообраќајка во близина на струшко Радожда

Струга, 31. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 30-ти јули 2021 година, во 14:00 часот, во СВР Охрид, добиено е известување за повредени лица на некатегоризиран шумски пат, во атарот на струшкото село Радожда.

– Од извршениот увид било констатирано дека при пад од скутер, со повреди се здобиле В.Ј.Т.(33) и П.Т.(28), двајцата од Полска. Тие се пренесени во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид, каде им се констатирани телесни повреди, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука