Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Пријава за организатор на концерти во Охрид

Охрид, 1. август 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 30/31.07.2021 година, во периодот од 20:00 до 01:00 часот, при обезбедување на музички концерт на просторот на поранешниот Градски полигон за мали спортови во Охрид, од полициски службеници од СВР Охрид, констатираа дека организаторот на концертот, овозможил присуство на малолетни лица по 24:00 часот.

– СВР Охрид, против одговорното и против правното лице, ќе поднесе соодветна пријава, информираат од Секторот. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука