Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

„Рибарите“ одиграа реми со Гостивар

Охрид, 4. август 2021 (ОХРИДПРЕС) – „Рибарите“ ремизираа со Гостивар на контролната средба во рамки на подготвителниот период.

На „Билјанини извори“ одиграа нерешено 1-1, а погодокот го постигна Ајрадин Цуцули.

Во периодот кој следи охриѓани ќе ја контролираат формата со тест средбите со Победа, Воска Спорт и Кораб. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука