Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Известување за почетокот на новата учебна година од ОСУ„Св. Климент Охридски“

Охрид, 1. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Од ОСУ„Св. Климент Охридски“ од Охрид ги известуваат учениците и вработените дека новата учебна 2021/2022 година започнува денеска, среда 01.09.2021 година.

I смена (I и II година) со почеток во 07:30 часот

II смена (III и IV година) со почеток во 13:30 часот

Список на ученици по класови во I година ТУКА

Список на ученици по класови во III година ТУКА

Распоред на простории ТУКА

Наставата ќе се реализира со физичко присуство согласно Планот и протоколите за реализација на учебната 2021/2022 година изготвени од страна на Министерството за образование и наука, кои може да ги видите ТУКА

– На сите ученици и вработени во им посакуваме добро здравје и успех во новата учебна година, порачуваат од ОСУ„Св. Климент Охридски“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука