ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Здружението ЕКО ФАП доброволно се справува со пожарот во депонијата „Буково“ (Фото)

Охрид, 3. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Кога веќе оние на кои тоа им е обврска го префрлаат еден на друг „жешкиот костен“ со „Буково“, членовите на Здружението ЕКО ФАП доброволно започнаа со гасење на пожарот кој не престанува на депонијата.

– Можеби капка во морето, но сепак со желба и ентузијазам. Заедно со „Охридски комуналец“ во справување со пожарот во депонијата „Буково“, порачаа од ЕКО ФАП.

May be an image of outdoors

May be an image of outdoorsMay be an image of outdoorsНеодамна ЕКО ФАП доби донација од уште две противпожарни возила, со што се чекор поблиску до реализација на идејата за формирање на доброволно противпожарно друштво во Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Горан Устијаноски

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука